skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Kino Evropský dům je v nové sezoně opět online! Jako první titul sezóny jsme vybrali balkánské drama Chlapi nepláčou, které zpracovává téma války v Jugoslávii .
Neodmyslitelnou součástí Evropského parlamentu je mnohojazyčnost. Chcete-li se i Vy zapojit do diskuze, máte na výběr hned z 24 úředních jazyků EU. Každý rok věnujeme oslavě mnohojazyčnosti jeden den vyplněný speciálními akcemi pro veřejnost, na nichž se můžete blíže seznámit s prací tlumočníků a překladatelů. Letos bude Den mnohojazyčnosti probíhat pouze online, a bude se jej tak moci zúčastnit dosud největší počet zájemců.
Filmovou cenu LUX bude nově udílet Evropský parlament společně s Evropskou filmovou akademií. V sobotu představila Sabine VERHEYEN (EPP/DE), předsedkyně Výboru EP pro kulturu, podrobnosti o nové podobě ceně LUX; ta se od nynějška bude jmenovat „LUX - filmová cena Evropského diváka“.
Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s 4. plzeňskou městskou částí pořádá v sobotu 12. září 2020 od 13,30 hod. slavnost spojenou s místní výsadbou stromů. Akce navazuje na iniciativu předsedy EP Sassoliho ohledně výsadby stromů v Evropě.  Akce se uskuteční v Plzni, část Doubravka v lokalitě Špitálský les. 
Připojte se ve středu 16. 9. 2020 k další ze série diskuzí Café Evropa, jež tentokrát proběhne přesně v den projevu o stavu Evropské unie (SOTEU), kterému se Café Evropa bude věnovat. Živý přenos debaty s tlumočením do češtiny můžete sledovat 16.9.2020 od 9:00 zde https://www.facebook.com/EvropskakomisevCR/live/.     Projev o stavu Evropské unie je každoroční vystoupení předsedy nebo předsedkyně Evropské komise na plénu Evropského parlamentu  a debata s poslanci, které mapuje vývoj v EU a ukazuje její další směřování. Letošní debata je obzvlášť důležitá vzhledem k bezprecedentní pandemii koronaviru a dopadu, jaký má na ekonomiku a společnost.
 .