skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě. A jako další titul jsme pro vás připravili nádherně animovaný svět keltských mýtů "Píseň moře".
Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě. A jako další titul jsme pro vás připravili filmovou adaptaci slavného románu francouzského spisovatele Borise Viana "Pěna dní".
Současná koronavirová pandemie dopadla na životy každého z nás a Evropská unie se aktivně snaží řešit problémy v řadě oblastí, které byly pandemií či jejími dopady zasaženy. Budoucnost Evropské unie a jednotlivé státy však vedle koronavirové krize do velké míry ovlivňuji i další zásadní události současnosti, na které musí EU efektivně reagovat jako celek.
Velká Británie již od 31. ledna 2020 formálně není součástí Evropské unie, což však neznamená konec celého procesu Brexitu. Do konce letošního roku běží takzvané přechodné období, kdy by se měly dojednat přesné podmínky budoucích vztahů EU s Velkou Británií. Jak se bude vyvíjet dál tato komplikovaná situace? 
Online talkshow o aktuálních tématech dopadů koronaviru na evropskou a českou ekonomiku a možnostech restartu s důrazem na investice do opatření na ochranu klimatu. Co může zelené oživení přinést firmám a společnosti? Do čeho bychom měli investovat, aby se stalo Česko zemí pro budoucnost?
 .