skip to content
 
 
 

Euroopa Parlamendi Eesti büroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab büroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktikal viibimise võimalusi

 

 
 .

Uudised

Euroopa Komisjoni uute volinikukandidaatide kuulamine, Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde kohtub Euroopa Majandus- ja Rahanduskomisjoniga, digiteenused, tehisintellekt, kliimaseadus, Sahharovi auhind
Parlamendiliikmed kutsuvad üles korraldama Valgevenes uusi presidendivalimisi ning soovivad näha ELi sanktsioone president Lukašenka vastu. Parlament nõuab ka Navalnõi mürgitamise uurimist.
Koroonapandeemia ja selle majanduslike tagajärgedega võitlemisel on võtmetähtsusega ühtsed tervisekriteeriumid ja piirangute kehtestamise reeglid, leiavad Euroopa Parlamendi liikmed.
Parlament on valmis alustama ELi Nõukoguga läbirääkimisi õiglase ülemineku fondi loomiseks. Fondi eesmärk on leevendada rohepöörde sotsiaalset mõju.
Euroopa Parlament kiirustab nõukogu tagant, et EL saaks võimalikult kiiresti laenata 750 miljardit eurot taastekava NextGenerationEU käivitamiseks.
Euroopa Parlament kiirustab nõukogu tagant, et EL saaks võimalikult kiiresti laenata 750 miljardit eurot taastekava NextGenerationEU käivitamiseks.
Euroopa Komisjoni president von der Leyen pidas 16. septembril Euroopa Parlamendiga aastaarutelu, mis keskendus kliimamuutusele, terviseohtudele, rassismi- ja sisserände küsimustele.
rohkem