skip to content
 
 
 

Pranešimai žiniasklaidai

Čia rasite Europos Parlamento biuro Lietuvoje išleistus pranešimus spaudai apie EP plenarinėse sesijose svarstytus klausimus, sprendimus, balsavimus ir kitus renginius.

Europos Parlamentas (EP) atmeta tarptautinius standartus pažeidusių Baltarusijos rinkimų rezultatus ir neketina pripažinti Aliaksandro Lukašenkos šalies prezidentu po lapkričio 5 d., kai baigsis jo dabartinė kadencija.
Europos Parlamentas (EP) griežtai smerkia pasikėsinimą nužudyti Aleksejų Navalną cheminiu ginklu ir prašo nedelsiant pradėti tarptautinį tyrimą.
Lenkijos vėliava.
Nepagarba teismų nepriklausomumui ir LGBTI asmenų teisėms yra svarūs įrodymai, jog Lenkijoje pažeidžiamos ES vertybės, ketvirtadienį pareiškė Europos Parlamentas (EP). Rezoliucijoje jis reiškia susirūpinimą dėl teisėkūros ir rinkimų proceso, taip pat teismų nepriklausomumo ir pagrindinių teisių.
Džiaunami pinigai.
Europos Parlamentas (EP) trečiadienį skubos tvarka patvirtino teisėkūros nuomonę dėl nuosavų ES biudžeto išteklių. Tai leis netrukus pradėti vykdyti ekonomikos gaivinimo planą.
SOTEU debatų koliažas.
Trečiadienį Briuselyje Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen europarlamentarams perskaitė savo metinę kalbą apie ES padėtį. Pranešusi apie naujas EK iniciatyvas, ji sulaukė skirtingų europarlamentarų reakcijų.
Pranešimas apie ES padėtį (#SOTEU)- tai metinis EK pirmininkės pranešimas Europos Parlamente, kuriame apžvelgiami pagrindiniai ES iššūkiai, nubrėžiamos gairės ateičiai, aptariami prioritetai. Prisijunkite prie SOTEU diskusijos, stebėkite gyvai ir išgirskite, ką apie SOTEU išsakytas idėjas mano EP nariai, ir sužinokite kas laukia Europos Sąjungos ateityje.
.
Kviečiame žiniasklaidos atstovus teikti paraiškas Europos Parlamento (EP) dotacijai gauti. Dotacijų tikslas – padėti nešališkai atskleisti piliečiams EP ir Europos Sąjungos veiksmų poveikį bei aktualumą.
Apklausos klausimo iliustracija.
Europiečiai įsitikinę, kad Europos Sąjunga (ES) turi turėti daugiau galių susidoroti su tokiomis krizėmis kaip koronaviruso pandemija. Tai parodė Europos Parlamento užsakymu 21-oje ES šalyje atlikta apklausa.
2018 metų pranešimus spaudai rasite čia
2017 metų pranešimus spaudai rasite čia