Nagłówki 

Featured 

Udostępnij tę stronę Twitter

Parlament Europejski, wybierany bezpośrednio przez wyborców w całej UE 🇪🇺🗳️, odgrywa centralną rolę w ustalaniu wie… https://t.co/bjYwp4mVwQ

Najnowsze materiały wideo 

       

Zobacz również: 

cover picture for Covid19 timeline of EU actions        

Społeczeństwo 
 

UE podejmuje wiele działań w walce z pandemią koronawirusa i jej skutkami. Przedstawiamy je na naszej podzielonej tematycznie osi czasu.

W miarę jak sztuczna inteligencja staje się częścią naszego życia codziennego, wzrasta potrzeba ustalenia zasad, które będą ją kontrolować. Parlament chce ram prawnych, które pozwolą nam czerpać korzyści z AI, a jednocześnie ograniczą ryzyko, jakie ona ze sobą niesie.        

Społeczeństwo 
 

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na nasze życie. Przeczytaj o szansach i zagrożeniach, które ze sobą niesie.

Intro: top story Brexit ©AP Images/ European Union-EP        
Priorytet 

Priorytet 
Brexit 

Sprawy UE 
 

Brexit: W referendum Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej. Na jakich warunkach? Jaką rolę odegra Parlament Europejski? Dowiedz się więcej!

Ilustracja brexitu: połączone flagi Wielkiej Brytanii i UE nałożone na zdjęcie Londynu        

Sprawy UE 
 

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE to nie koniec wzajemnych relacji. Trwają rozmowy o przyszłej współpracy w wielu obszarach - od handlu po walkę z przestępczością.

W miarę jak  nasze życie coraz bardziej przenosi się online, Parlament stwierdza, że potrzebne są nowe zasady dla dostawców usług cyfrowych. Od zakupów online po treści zamieszczane w mediach społecznościowych - Europosłowie powinni się kierować prostą zasadą: Jeśli jest to nielegalne poza internetem, powinno być nielegalne online.        

Gospodarka 
 

Gospodarka platformowa niesie korzyści, ale także ryzyko. Przeczytaj o kwestiach, jakimi UE chce się zająć za pomocą nowych przepisów i o rozwiązaniach proponowanych przez posłów do PE.

Powiadomienie mailem 

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię tematach