skip to content
 
 
 

Biuro PE we Wrocławiu

 .
 
       Będziemy mówić o globalnej roli Unii Europejskiej, o sile i bezsilności, także o tym, co dzieje się u naszych sąsiadów, ale również o odpowiedzialności za nas wszystkich i za naszą planetę - powiedział dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu Leszek Gaś witając uczestników i gości.
Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej zapraszają na debatę „Z Widokiem na globalną rolę Unii Europejskiej.” #SOTEU
Z okazji corocznego orędzia o stanie Unii Europejskiej weź udział w naszych wydarzeniach i rozmawiaj razem z nami o przyszłości Europy!
Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na przygodową, europejską i w pełni bezpieczną grę miejską „graMY WSPÓLNIE.EU” - już w sobotę 5.09! #SOTEU #SilniejsiWspólnieUE
Pracujesz w organizacji pozarządowej? Chcesz promować wartości unijne i demokratyczną misję Parlamentu Europejskiego Twojej wspólnocie lokalnej, wśród przyjaciół i rówieśników? A może razem braliście już udział w akcji wspólnie.eu?
Ruszamy z akcją „Wakacje z Naturą 2000 - wspólnie.eu”, podczas której będziecie mogli podzielić się wrażeniami z podróży i pokazać innym ukryte skarby polskiego krajobrazu.
Dwanaście lat temu, 13 lipca 2008, zmarł tragicznie profesor Bronisław Geremek, Polak i Europejczyk, mąż stanu, myśliciel, opozycjonista, poseł do Parlamentu Europejskiego. W 1999 roku jako Minister Spraw Zagranicznych wprowadził Polskę w struktury Paktu Północnoatlantyckiego. W uznaniu zasług i dla uczczenia pamięci profesora Geremka, posłowie nazwali jego imieniem główny dziedziniec Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Posłowie oklaskują posłankę Pierrette Herzberger-Fofanę (w środku), która opowiedziała o własnym doświadczeniu z brutalnością policji
Posłowie do PE potępili rasizm i przemoc policyjną i wezwali do postępów w negocjacjach między UE a Wielką Brytanią i w planach naprawczych podczas sesji plenarnej 17-19 czerwca.
Posłowie omawiają na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym odbudowę gospodarki i wieloletni budżet z Ursulą von der Leyen i Radą, . ©EP/D
Koncentrując się na przyszłych pokoleniach, Przewodnicząca Komisji przedstawiła na posiedzeniu plenarnym instrument naprawczy w wysokości €750 miliardów w ramach wieloletniego budżetu UE.
Majowa sesja plenarna
Na majowej sesji plenarnej posłowie wezwali do utworzenia pakietu na rzecz odbudowy w wysokości 2 bilionów euro, aby pomóc w naprawie skutków koronawirusa.