skip to content
 
 
 

Informacje

Weź udział w briefingu prasowym online!
Nowo powstała Komisja Specjalna ds. Obcych Ingerencji została upoważniona między innymi do zbadania, w jaki sposób zewnętrzne manipulacje i finansowanie kampanii wpłynęły na wybory w UE i co UE mogłaby zrobić, aby przeciwdziałać dezinformacji.
Zapraszamy do śledzenia briefingu na żywo na naszym Facebooku!
Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na sytuację seniorów i chorych w kraju i Europie? Jakie znaczenie ma obecnie solidarność międzypokoleniowa? W jaki sposób UE chce włączyć wszystkie grupy wiekowe i społeczne w transformację cyfrową oraz zieloną?  
Weź udział w webinariach z okazji Europejskiego Dnia Języków 2020!
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce wraz z Fundacją Polskie Forum Migracyjne zapraszają nauczycielki i nauczycieli do udziału w bezpłatnych webinariach organizowanych w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2020.
Weź udział w debacie online: „Demokracja i prawa obywatelskie w pandemii"
Pandemia koronawirusa stała się wyzwaniem nie tylko dla systemów zdrowia publicznego, lecz także dla praworządności, wolności gospodarczej, swobody podróżowania, ochrony prywatności – wartości podstawowych dla obywateli Unii Europejskiej.
Weź udział w konferencji prasowej posła Bogdana Rzońcy
Jakie były znaczące punkty pierwszego orędzia wygłoszonego przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen? Jakie są priorytety Komisji Europejskiej na rok 2021?
Oglądaj na żywo orędzie i debatę o stanie UE!
16 września, podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli, odbędzie się doroczna debata na temat stanu Unii Europejskiej (SOTEU), poprzedzona orędziem przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. W orędziu, przewodnicząca von der Leyen ma przedstawić wpływ działań Komisji na łagodzenie skutków kryzysu zdrowotnego i gospodarczego związanych z COVID-19 oraz przedstawić swoją wizję ożywienia gospodarczego, walki ze zmianami klimatu oraz sytuację w państwach sąsiadujących z UE.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu online z posłem Janem Olbrychtem
Jak przebiegają negocjacje w sprawie wieloletnich ram finansowych? Co pojawi się w nowej propozycji budżetu na lata 2021-2027? Jakie tematy pojawią się podczas debaty o stanie Unii Europejskiej?  
Zapraszamy do udziału w spotkaniu z wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce we współpracy z ośrodkiem analitycznym THINKTANK zaprasza do udziału w spotkaniu online z wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego Ewą Kopacz. Spotkanie „Europa w trakcie i po pandemii” poświęcone będzie działaniom Unii Europejskiej w odpowiedzi na pandemię koronawiursa.
„40 lat od powstania Solidarność nadal jest inspiracją dla walczących o wolność i prawa człowieka na całym świecie” - obejrzyj przesłanie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassolego do uczestników obchodów Święta Wolności i Demokracji w 40. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku.
Wystartuj w Biegu dla Europy 2020!
Od 31 sierpnia do 27 września Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza do udziału w wyzwaniu biegowym „Bieg dla Europy 2020”. Do pokonania 70 kilometrów w 27 dni.
16 czerwca 2020 roku odbyła się zorganizowana przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych debata online „Europa po pandemii. Jak pogodzić wychodzenie z kryzysu z wprowadzaniem Zielonego Ładu?”