Interneto svetainės „Europarl“ prieinamumas

Žiniatinklio prieinamumas reiškia paprastos prieigos prie internete siūlomos informacijos ir funkcijų užtikrinimą pačių įvairiausių gebėjimų asmenims.

Europos Parlamentas, kaip viešojo sektoriaus organizacija, siekia užtikrinti vienodą prieigą prie informacijos visiems naudotojams – nepriklausomai nuo to, ar jie turi negalią, ar ne, nuo to, kokiais prietaisais ar programine įranga jie naudojasi, ir nuo aplinkos, kurioje jie dirba – kad jiems būtų prieinama mūsų teikiama informacija, paslaugos ir priemonės.

Parlamentas yra įsipareigojęs užtikrinti savo interneto svetainių prieinamumą, tad užtikrindami didesnį prieinamumą ir suteikdami geresnes naudojimosi galimybes darome viską, kad naudotojams būtų patogiau. Dalį šio darbo sudaro siekis užtikrinti, kad mūsų produktai ir turinys atitiktų dabartinius standartus, įskaitant tuos, kurie pateikti 2016 m. gruodžio mėn. įsigaliojusioje ES interneto svetainių prieinamumo direktyvoje (ES oficialusis leidinys).

Šioje direktyvoje reikalaujama, kad viešojo sektoriaus organizacijos savo interneto svetainėms ir interneto priemonėms taikytų Parsisiųsti dokumentą Europos standartą EN 301 549. Šis standartas grindžiamas naujausia žiniatinklio turinio prieinamumo gairių 2.1 versija (AA lygio atitiktis).

Žiniatinklio turinio prieinamumo gaires parengė Žiniatinklio konsorciumas (W3C), įgyvendindamas žiniatinklio prieinamumo iniciatyvą. Jos skirtos visiems žiniatinklio turinio teikėjams, rašytojams, vystytojams ir dizaineriams.

Prieinamas turinys turi atitikti keturis žiniatinklio prieinamumo principus, kurie išvardijami toliau.

  1. Suvokiamumas: naudotojas turėtų pajėgti suvokti turinį pasitelkdamas bent vieną iš pojūčių. Pavyzdžiui, regos sutrikimų turinčių naudotojų atveju vaizdo medžiaga turėtų būti apibūdinama naudojant alternatyvų tekstą.
  2. Veiksmingumas: turinį turi būti įmanoma kontroliuoti įvairiomis priemonėmis, pavyzdžiui, tik klaviatūra, jei asmuo negali naudoti pelės.
  3. Suprantamumas: kalba turi būti aiški ir paprasta, sąsajos – nuspėjamos ir nuoseklios. Tai svarbu kognityvinę ar skaitymo negalią turintiems asmenims.
  4. Patvarumas: interneto svetainė ar programėlė turėtų puikiai veikti naudojantis įvairiomis platformomis, naršyklėmis ir prietaisais, įskaitant pagalbines technologijas.

Atitiktis reikalavimams

Ši svetainė optimizuojama siekiant taikyti Parsisiųsti dokumentą Europos standartą EN 301 549. Ji iš dalies atitinka žiniatinklio turinio prieinamumo gairių 2.1 AA lygio standartą.

Jums turėtų būti prieinamos šios galimybės:

  • didžiąją dalį svetainės vaizdo be kliūčių pasididinti iki 300 proc.,
  • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudojantis vien klaviatūra,
  • didžiojoje svetainės dalyje naršyti naudojantis pagalbine technologija, pavyzdžiui, ekrano skaitytuvu arba vaizdo didintuvu.

Nepaisant mūsų pastangų užtikrinti žiniatinklio prieinamumą, tam tikras turinys, pavyzdžiui, kai kuriuose puslapiuose naudojama filmuota medžiaga dar negali būti optimizuota. Mes nuolat stebime savo interneto svetainės prieinamumą ir toliau tobuliname prieinamumo funkcijas.

Atsiliepimai

Atsiųsdami savo atsiliepimus, padėtumėte mums dar labiau pagerinti savo svetainės prieinamumą.

Jei kiltų problemų, prireiktų gauti neprieinamos informacijos arba norėtumėte pasidalinti savo nuomone apie ypač naudingas funkcijas, maloniai prašome kreiptis. Į užklausas atsakysime kaip galima greičiau.