skip to content
 
 
  • Ambasádorská škola EP
  • Brexit – ako ďalej?
 
Top témy | Priority
 .

Pripravujeme

Mnohojazyčnosť je pre Európsky parlament mimoriadne dôležitá a vďaka nej môžete sledovať rozpravy v ktoromkoľvek z 24 oficiálnych jazykov. Oddanosť myšlienke viacjazyčnosti oslavujeme každoročne dňom osobitných podujatí, ktoré sú zamerané predovšetkým na tlmočenie a preklad. Na Dni mnohojazyčnosti v online podobe sa tento rok bude môcť zúčastniť oveľa väčšie množstvo ľudí ako doteraz.

Aktivity

Pred jednou z najdôležitejších diskusií, ktorá čaká zástupcov členských štátov v EÚ tento rok, pripravila Kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave online diskusiu s názvom Čo vy na to s europoslancami Ivanom Štefancom, Martinom Hojsíkom a vybranými stakeholdermi. Témami diskusie boli európska zelená dohoda, plán obnovy po koronakríze a digitalizácia EÚ.
Vo štvrtok 23. júla 2020 sa v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave uskutočnil tlačový brífing s europoslancami.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku zorganizovala online diskusiu s názvom ,,Financovanie európskej obnovy", ktorá sa uskutočnila v piatok, 12. júna 2020. Diskusia prebiehala online prostredníctvom programu Zoom. Podujatie bolo pripravené v spolupráci s EURACTIV Slovensko.
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

8. júla 2020: Počas rokovania vystúpili v pléne NR SR slovenskí europoslanci. Hovorili o možnostiach využitia pomoci z Európskej únie, ktorá sa bude zásadným spôsobom podieľať na obnove slovenskej ekonomiky po koronakríze a na tému spolupráce slovenského a Európskeho parlamentu pri tejto obnove. Vystúpenie bolo zaradené do programu schôdze NR SR na základe žiadosti zaslanej v otvorenom liste, ktorý podpísalo 12 europoslancov.
V súvislosti s prvým výročím fungovania nového Európskeho parlamentu Vám prinášame vyjadrenia slovenských europoslancov k najvýraznejším veciam, ktoré za toto obdobie poznačili jeho činnosť a tiež k ich vlastnému pôsobeniu v EP.
Robert Sermek, vedúci Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku
Od 1.júla má naša Kancelária nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec Európskeho parlamentu a bývalý novinár Robert Sermek.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.