skip to content
 
 
 

Aktivity

Aktivity

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku dnes zorganizovala online briefing na tému monitoringu právneho štátu s podpredsedníčkou Európskej komisie Věrou Jourovou a poslancom Európskeho parlamentu Michalom Šimečkom.
V piatok 2. októbra sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov štvrtého ročníka programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS). Tento rok prebehla ceremónia netradične - v online priestore.
Mnohojazyčnosť je pre Európsky parlament mimoriadne dôležitá a vďaka nej môžete sledovať rozpravy v ktoromkoľvek z 24 oficiálnych jazykov. Oddanosť myšlienke viacjazyčnosti oslavujeme každoročne dňom osobitných podujatí, ktoré sú zamerané predovšetkým na tlmočenie a preklad. Na Dni mnohojazyčnosti v online podobe sa tento rok bude môcť zúčastniť oveľa väčšie množstvo ľudí ako doteraz.
Správa o stave Európskej únie (SOTEU) je každoročné vystúpenie predsedu Európskej komisie na septembrovom plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen prednesie Správu o stave Európskej únie v stredu 16. septembra 2020. Po správe bude nasledovať diskusia s poslancami Európskeho parlamentu o hlavných výzvach na nasledujúci rok vrátane dôsledkov pandémie Covid-19, boja proti zmene klímy či digitalizácie európskej spoločnosti. 
Pred jednou z najdôležitejších diskusií, ktorá čaká zástupcov členských štátov v EÚ tento rok, pripravila Kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave online diskusiu s názvom Čo vy na to s europoslancami Ivanom Štefancom, Martinom Hojsíkom a vybranými stakeholdermi. Témami diskusie boli európska zelená dohoda, plán obnovy po koronakríze a digitalizácia EÚ.
Vo štvrtok 23. júla 2020 sa v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave uskutočnil tlačový brífing s europoslancami.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku zorganizovala online diskusiu s názvom ,,Financovanie európskej obnovy", ktorá sa uskutočnila v piatok, 12. júna 2020. Diskusia prebiehala online prostredníctvom programu Zoom. Podujatie bolo pripravené v spolupráci s EURACTIV Slovensko.
Pozvánka na diskusné fórum s europoslancami
Z dôvodu prevencie pred ochoreném COVID-19 je toto podujatie presunuté. O náhradnom termíne budeme informovať. 

Ženy v politike

16-03-2020

Z dôvodu prevencie pred ochorením COVID-19 bolo toto podujatie zrušené.
Príhovor D. Hochela na veľtrhu Študenti-Podniky-Univerzity
Kancelária Európskeho parlamentu sa zúčastnila veľtrhu Študenti - Podniky - Univerzity, ktorý sa konal v utorok 3. marca na pôde Univerzity Komenského v Bratislave. Cieľom 9. ročníka Fóra „Študenti - Podniky - Univerzity" bolo prepojenie študentov s podnikateľským prostredím.
Keďže nás zaujíma, čo vám osobne prinieslo členstvo v Európskej únii, pripravili sme si pre vás malú súťaž. Podeľte sa s nami na Instagrame o vašu skúsenosť a zapojte sa do súťaže o ruksak plný darčekov. Ak ste tak ešte nespravili, tak šup, šup na náš profil. Súťaž trvá do 21. februára 2020.