Online aktivity 

navštivte nás

Internetové zdroje

Online
Evropský parlament

Naplánujte si návštěvu předem.

 

6
99
let
24
 

Sledujte: Co je Evropský parlament?

Online
Evropský parlament

Podívejte se, co o fungování Evropského parlamentu a o tom, jak vznikají evropské právní předpisy, říkají přímo lidé, kteří v něm pracují. Video je k dispozici v multimediálním průvodci, který využijete během návštěvy Evropského parlamentu ve Štrasburku.

16
99
let
24
 

Stálá expozice Domu evropských dějin

Online
Dům evropských dějin

Nahlédněte do stálé expozice Domu evropských dějin. Má celkem šest částí, které vás seznámí s tím, jak dějiny utvářely evropskou paměť a jak i dnes ovlivňují náš každodenní život.

12
99
let
24
 

Výstava „Neklidné mládí“ v Domě evropských dějin

Online
Dům evropských dějin

Neklidné mládí vypráví příběh čtyř generací mladých lidí, kteří dospívali v klíčových obdobích minulého století. Výstava se věnuje mezinárodním kontaktům, sociálnímu aktivismu a individuální svobodě, jež charakterizují historii mladých Evropanů.

 

12
99
let
24
 
hrajte si

Evropa pro školy

Online
Evropský parlament

Evropská unie skrývá tolik zajímavých věcí. Díky naším zábavným hrám a kvízům se toho můžete spoustu dozvědět. Najdete zde hry různých obtížností pro všechny věkové kategorie. Můžete si je zahrát doma nebo i ve škole.

6
18
let
24
 

Najděte rozdíly v každodenním životě

Online
Evropský parlament

V této zábavné on-line hře se dozvíte, jak Evropská unie ovlivňuje váš každodenní život. Porovnejte situace z běžného života a najděte 12 způsobů, jak Evropská unie zlepšuje náš život.

 

6
99
let
EN, FR, NL
 
poznávejte

Evropské setkání mládeže (EYE) online

Online
Evropský parlament

V roce 2020 se Evropské setkání mládeže uskutečnilo online. EYE online nabídlo účastníkům jedinečnou příležitost k setkání, vzájemné inspiraci a sdílení zkušeností prostřednictvím internetu. Všechny aktivity, které v rámci EYE online proběhly, byly přenášeny na Facebooku a je možné je nyní zhlédnout.

16
30
let
DE, EN, FR
 

Online výstava: Schumanova deklarace

Online
Evropský parlament

Vydejte se po stopách Schumanovy deklarace – nahlédnete do situace v Evropě v roce 1950 a seznámíte se s mužem, po němž se toto historické prohlášení jmenuje. Online výstava vám také podrobněji objasní, proč 9. května slavíme Den Evropy a jak se zrodil Evropský parlament.

 

16
99
let
24