Działania online 

zwiedzaj

Materiały online

Online
Parlament Europejski

Zaplanuj zwiedzanie z wyprzedzeniem.

 

6
99
lat
24
 

Zobacz: czym jest Parlament Europejski?

Online
Parlament Europejski

Obejrzyj film dostępny w przewodniku multimedialnym podczas wizyt w Strasburgu i posłuchaj pracowników Parlamentu Europejskiego i ich opowieści o tym, jak działa ta instytucja i jak powstają przepisy europejskie.

16
99
lat
24
 

Ekspozycja stała w Domu Historii Europejskiej

Online
Dom Historii Europejskiej

Dowiedz się, co m.in. możesz zobaczyć na wystawie stałej w Domu Historii Europejskiej. W sześciu sekcjach pokazano, jak historia kształtowała pamięć europejską i jak wciąż wpływa na nasze życie codzienne.

12
99
lat
24
 

Wystawa „Burzliwa młodość” w Domu Historii Europejskiej

Online
Dom Historii Europejskiej

Zobacz Europę oczami czterech pokoleń młodych ludzi, którzy dorastali w kluczowych momentach minionego wieku. Ta wystawa czasowa pokazuje aspekty nieodłącznie związane z historią młodych ludzi w Europie – powiązania międzynarodowe, społeczny aktywizm i wolność osobistą.

 

12
99
lat
24
 
graj

Kącik edukacyjny

Online
Parlament Europejski

Czy Unia Europejska jest ciekawa czy nudna? Dzięki tym grom i kwizom możesz wyrobić sobie na ten temat własne zdanie. Gry różnią się poziomem trudności w zależności od przedziału wiekowego. Można w nie grać w domu albo podczas lekcji w szkole.

6
18
lat
24
 

Odkryj różnice w swoim życiu codziennym

Online
Parlament Europejski

Odkryj dzięki tej zabawnej grze online, jak Unia Europejska wpływa na Twoje życie codzienne. Porównaj sceny z życia codziennego i odkryj 12 dziedzin, w których UE poprawia nasze życie.

 

6
99
lat
EN, FR, NL
 
ucz się

Europejskie Spotkanie Młodzieży online

Online
Parlament Europejski

Europejskie Spotkanie Młodzieży 2020 odbyło się w internecie. EYE online daje wyjątkową możliwość wirtualnych spotkań, inspiracji i dzielenia się opowieściami. Wszystkie wydarzenia w ramach EYE online były transmitowane na Facebooku i można je już oglądać.

16
30
lat
DE, EN, FR
 

Wystawa online poświęcona deklaracji Schumana

Online
Parlament Europejski

Poznaj historię deklaracji Schumana – od problemów Europy w 1950 r. do człowieka, któremu to historyczne oświadczenie zawdzięcza swoją nazwę. Ta wystawa online doskonale wyjaśnia, dlaczego 9 maja obchodzimy Dzień Europy i jakie były początki Parlamentu Europejskiego.

 

16
99
lat
24