Návštevy Európskeho parlamentu

Návštevnícke centrum Európskeho parlamentu
Brusel

Zažite Európsky parlament ako nikdy predtým - v našom Návštevníckom centre v Bruseli. Dynamické a interaktívne audiovizuálne obrazovky Vás budú sprevádzať na ceste európskej integrácie a jej vplyvu na náš každodenný život.

Brusel

Navštívte rokovaciu miesnosť a získajte informácie o Európskom parlamente s využitím multimediálneho sprievodcu.
V Štrasburgu sa môžete zúčastniť rozpráv počas plenárneho zasadnutia.

Brusel

Staňte sa poslancom EP. Prehliadnite si v skratke ako tento demokraticky volený európsky orgán pracuje. Vy a vaši spolužiaci budete rokovať o tom, ako vytvoriť budúcnosť Európy podľa vašich predstáv. Táto aktivita je zameraná na skupiny študentov stredných škôl a uskutočňuje sa v Parlamentariu v Bruseli.

Brusel / Štrasburg

Dynamická prednáška a návšteva plenárnej sály spolu so zamestnancom parlamentu sú vynikajúci spôsob ako spoznať náplň práce Európskeho parlamentu, navštíviť rokovaciu sálu a prípadne sa pozrieť na prebiehajúcu rozpravu v pléne.

 

Európsky parlament usporadúva podujatia a výstavy. Objavte bohatstvo Európy počas výstav na tému "Zjednotení v rozmanitosti". V našej multifunkčnej miestnosti sa usporadúvajú aj panelové diskusie a prezentácie kníh.

 
Parlamentarium / Návšteva rokovacej sály  a prednáška pre skupiny/ Rolová hra/ Návšteva sály pre jednotlivcov

Brusel je srdcom Európskej únie. Je sídlom Európskej rady, Európskej komisie, Európskeho parlamentu a mnohých ďalších európskych orgánov. Strávte len pol hodinu v európskej štvrti a nasávajte jej atmosféru... obleky, čierne limuzíny, ľudia s pohárom kávy v ruke a tváre známe z televíznych správ. To všetko nájdete tu!

Návšteva rokovacej sály pre skupiny a jednotlivcov/ Euroscola

Štrasburg je oficiálnym sídlom Európskeho parlamentu. Každý mesiac sa tam poslanci schádzajú na štyri dni, aby hlasovali a rokovali na pravidelných schôdzach, ktoré sú známe ako plenárne zasadnutie. Pozývame návštevníkov, aby sa dozvedeli viac počas informatívneho rozhovoru v dĺžke približne jednej hodiny.

Luxemburg

Ak chcete navštíviť priestory EP v Luxemburgu, kontaktujte prosím, luxemburskú informačnú kanceláriu

European Parliament
Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Európsky parlament vo vašej krajine

Kontaktujte jednu z informačných kancelárií Európskeho parlamentu

 
Tools
Predseda Európskeho parlamentu
Informácie a vedomosti nám umožňujú plne sa podieľať na demokratickej spoločnosti. Európsky parlament preto otvára svoje brány verejnosti, aby občania Európskej únie mohli lepšie porozumieť práci svojich zástupcov, volených poslancov Európskeho parlamentu.

Rád by som Vás privítal v tejto časti, ktorá je venovaná návštevám našej inštitúcie - Európskeho parlamentu. Či v Bruseli alebo v Štrasburgu, Parlament Vás víta a pozýva , aby ste sa naučili viac o jeho úlohe a fungovaní a navštívili rokovaciu sálu, v ktorej sú počuť hlasy všetkých Európanov a kde sa prijímajú zákony Európskej únie. Ak pricestujete do Bruseli využite možnosť prežiť európsku demokraciu  a navštívte "Parlamentarium" -  stredisko pre návštevníkov Európskeho parlamentu.

Dúfam, že sa Vám návšteva Európskeho parlamentu bude páčiť. Európsky parlament reprezentuje 500 miliónov Európanov a pracuje v 24 oficiálnych jazykoch.
S úctou,
Martin Schulz
Predseda Európskeho parlamentu
 

Vreckový sprievodca Európskym parlamentom (Brusel)

Staňte sa jeho súčasťou!

Sociálne médiá